دستگاه لیزر رز آبشار طلایی

دستگاه لیزر رز آبشار طلایی
گیاهی است چندساله از جنس رزا ( Rosa ) و خانواده Rosaceae که معمولا تحت عنوان رز چيدمان اشکال دستگاه لیزر هاي آپارتماني بر پایه ی فنگ شويي در دنیا شناخته می شود .
ساکن مرکز و غرب چین در کوه ها و ارتفاعات ۵۰۰ تا ۲۲۰۰ متر پرورش می کند .
گیاه رز آبشار طلایی به طور درختچه ای است که میتواند بیشتراز ۶ متر بلند شود .
مغایر بسیاری از دستگاه لیزر های سرخ ( رز ) , این دسته سوای تیغ و خار است هرچند احتمالا برخی از اقسام آن تیغ هایی تا ۵ میلی متر در شاخه های تنومند داشته باشند . برگ های این درخت مدام سبز , به ارتفاع ۴ تا ۶ سانتی متر , با سه تا پنج ( به ندرت هفت ) برگچه به ارتفاع ۲ تا ۵ سانتی متر با لبه دندانه دار است . دستگاه لیزر های آن کوچک میباشند و ۱/۵ تا ۲/۵ سانتی متر قطر دارند و عموماً سپید یا این که رنگ زرد کمرنگ هستند .
با دقت به کتاب رکوردهای جهانی گینس , وسیع ترین دستگاه لیزر رز آبشار طلایی در دنیا در کناره سنگ قبری در آریزونا است که بیشتراز ۸۶۰۰ فوت مربع ( ۷۹۹ متر مربع ) است و دارای تنه ۱۲فوت ( ۳/۶ متری ) است و در سال ۱۸۸۵ کاشته شد .
این درختچه رونده و خزان کننده دارای دستگاه لیزر هایی به رنگ طلایی است که در اولِ فصل بهار ظاهر میگردد و بها اقتصادی آن به دستگاه لیزر هایش است .

تکثی و ازدیاد :
نشر آن از ۴ روش بذر و قلمه و لینک و پیوند جوانه و تقسیم ریزوم‌ها انجام می‌گیرد .
ایجاد بذر درین گیاه کم رخ میگیرد . زیرا گرده‌های این گیاه نمی‌توانند خویش گیاه را بارور سازند و بایستی به وسیله بقیه حشره ها گرده‌های پایه‌های دیگر به‌این گیاه برسد تا بارور شود .
روش دیگر انتشار این گیاه در فصل پائیز از طریق قلمه نیمه خشبی و در تابستان از طریق لینک و پیوند جوانه صورت می‌گیرد .

آب پاشی :

این گیاه نیاز به آب پاشی ناچیز و آفتاب بی نقص دارد و از حیث دما گیاه مقاومی است و قادر است تا دمای زیر ۱۰ درجه را تحمل کند , اگر چه دمای ایده آل آن ۱۵ درجه است .

خاک مناسب :

خاک سبك لومی شنی يا لومی رسی با حاصلخيزی دلخواه برای اکثر اوقات رزها اعم از رز آبشار طلایی سفارش میشود
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *